193universitemiz-orman-fakultesi-nde-duzce-tto-bilgilendirme-toplantisi-duzenlendi Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde Düzce TTO Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde Düzce TTO Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde Düzce TTO Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi


Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde Düzce TTO Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Düzce Üniversitesi, Orman Fakültesi’nin düzenlediği konferanslar serisinin 15.’sinde “Teknoloji Transfer Ofisi Bilgilendirme Toplantısı” başlıklı bir program gerçekleştirildi.

Orman Fakültesi’nde düzenlenen programa; Fakülte Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Necmi Aksoy ve Yrd. Doç. Dr. Akif Keten ile öğretim elemanlarımız katılım sağladı.

Düzce Teknoloji Transfer Ofisi’nden Araştırma Destek Programları ve Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Modül Koordinatörümüz Dr. Aslı Astarcı, Üniversite-Sanayi İşbirliği Uzmanımız Özge Özkan ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Modülü Uzman Yardımcımız M. Yasin Gök’ün katıldığı programda, Düzce TTO’nun üniversitemize sağladığı hizmetler özet olarak tanıtıldı, “Üniversite-Sanayi İşbirliği” ve “Patent ve Faydalı Model Kriterleri” başlıklı konular detaylı olarak ele alındı.

Düzce Üniversitesinde yapılan projelerin sanayiye kazandırılması ve sanayi alanına akademik destek sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantısı şeklinde düzenlenen programda; proje oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktalar, yapılan projelerin Ar-Ge çalışmalarına uygunluğu, test, analiz ve raporlama danışmanlıkları hakkında önemli bilgiler katılımcılarla paylaşıldı. Sanayicilerin Ar-Ge projelerine yönlendirilmesinde akademisyenlerin rolünün büyük olduğu vurgulanarak, akademisyenlerin sanayinin kamu destekli ya da özkaynaklı tüm projeleri ile birlikte test, analiz ve raporlama danışmanlık hizmetleri için de Düzce Teknopark A.Ş.’de görevlendirilerek teknik danışmanlık verebileceklerinden ve bu konuda Düzce TTO ile iletişime geçebileceklerinden bahsedildi.

Akademisyenlerimizin Düzce TTO ile işbirliği içerisinde olmalarının öneminin vurgulandığı programda, Düzce TTO uzmanları; Yeni Sınai ve Mülkiyet Kanunu’na göre patent ve faydalı model başvuruları, hak sahipliği talebi ve yeni bitki türleri tescili gibi konularda da kapsamlı bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundular.

Soru-cevap şeklinde devam eden programın sonunda Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Dr. Aslı Astarcı, Özge Özkan ve M. Yasin Gök’e teşekkür belgelerini takdim etti.