200duzce-tto-sanayicilerle-universite-temsilcilerini-bulusturmaya-devam-ediyor Düzce TTO Sanayicilerle Üniversite Temsilcilerini Buluşturmaya Devam Ediyor

Düzce TTO Sanayicilerle Üniversite Temsilcilerini Buluşturmaya Devam Ediyor

Düzce TTO Sanayicilerle Üniversite Temsilcilerini Buluşturmaya Devam Ediyor


Düzce TTO Sanayicilerle Üniversite Temsilcilerini Buluşturmaya Devam Ediyor

Düzce Teknopark, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ve Düzce TSO tarafından, KOSGEB işbirliği ile proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, yeni Ar-Ge proje ortaklıkları başlatılmasının desteklenmesi ve Ar-Ge proje başvurularının arttırılması için sanayi firmalarına yönelik “KOSGEB-TÜBİTAK TEYDEB AR-GE Destekleri Bilgilendirme Günü” düzenlendi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, sanayi firmalarına yönelik KOSGEB-TÜBİTAK TEYDEB AR-GE destekleri anlatılarak girişimcilerin merak ettikleri konular hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.                       

Düzce Teknopark İşletme Koordinatörü Uzman Emrah Yılmaz, Düzce TTO Üniversite – Sanayi İşbirliği Uzmanı Özge Özkan, KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun ve Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur’un sunum yaptığı toplantıya öğrencilerimiz, girişimci adayları ve firma temsilcileri katıldı.

Düzce Teknopark’ın kısa bir tanıtımının yapıldığı programda, firma sahipleri ve sanayicilere Teknopark ile işbirliği yapmaları durumunda hangi tür destek ve teşviklerden faydalanabilecekleri konusunda bilgiler aktarıldı. Kendisi de TÜBİTAK 1601 Destek programı kapsamında desteklenen Düzce TTO tarafından sanayicilerin Ar-Ge projelerini gerçekleştirirken destek alabilecekleri TÜBİTAK-TEYDEB 1507, 1501, 1505, 1511 ve 1509 Destek Programları hakkında bilgiler verilip, bu tarz desteklere yönlendirme ve başvuru yapılırken Düzce TTO’nun üstlendiği misyona değinildi. Programda, Düzce TTO’nun sanayi çalışanları ile akademisyenleri bir araya getirdiği belirtilerek bölgesel kalkınmada Üniversitemizin ve sanayicilerimizin birlikte hareket etmelerinin altı çizildi.

Bilgilendirme toplantısında konuşan KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun, geçen yıllara göre bu yıl kendilerine daha çok başvuruda bulunulduğunu belirterek firma sahiplerinin ve girişimcilerin eskiye nazaran daha bilinçli hareket ettiklerine dikkat çekti. KOSGEB’in iş adamlarına ve sanayicilere sağladığı destek programlarından da bahseden Torun, programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Programın son konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur; Kamu-Üniversite-Sanayi-İşbirliği’nin (KUSİ) önemine değinerek yapılan ve yapılacak olan bu işbirliklerinin en üst seviyeye çıkartılması gerektiğini ifade etti. Ülkemizi ileri teknoloji üssü haline getirmek için bu işbirliklerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Uygur, Üniversitemizin birçok firma ve sanayi temsilcileriyle ortak çalışmalar yaptığını belirterek sanayicilerden ve girişimcilerden gelecek tekliflerin her zaman değerlendirileceğini sözlerine ekledi. Prof. Dr. İlyas Uygur, programı düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.