211duzce-cocuk-teknopark-1donem-kapanis-gunu Düzce Çocuk Teknopark 1.Dönem Kapanış Günü

Düzce Çocuk Teknopark 1.Dönem Kapanış Günü

Düzce Çocuk Teknopark 1.Dönem Kapanış Günü


Düzce Çocuk Teknopark  1.Dönem Kapanış Günü

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliğiyle düzenlenen Düzce Çocuk Teknopark eğitim programının birinci dönem kapanış töreni, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, öğretim üyelerimiz, eğitim programından mezun olan çocuklar ve aileleri katıldı.

Robotik, Kodlama, Laboratuvar, Sanat-Tasarım, Sosyal Girişimcilik, Güvenli Yaşam ve İlk Yardım ile bütünleştirilmiş, çağdaş öğrenme kuramlarıyla çocukların ilgi ve taleplerine göre hazırlanmış olan Düzce Çocuk Teknopark birinci dönem eğitim programı, Üniversitemizin alanında uzman akademisyenleri tarafından yürütüldü. 24 öğrencisi ile üç haftalık yaz okulu uygulaması şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde; becerilerini, yeteneklerini ve hayal güçlerini geliştiren çocuklar, öğrenmenin eğlenceli yönünü keşfetti.

Program, Düzce Çocuk Teknopark eğitim programını tamamlayan öğrencilerimizi temsilen Eren Ege Uğraş ve Zührenaz Elif Akbulut’un yaz okulu eğitim sürecinde yaşadıkları deneyimler ile ilgili düşüncelerini paylaşmalarıyla başladı. Sonrasında konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Çocuk Teknopark ile genç beyinlere analitik düşünceyi aşılamak istediklerini vurgulayarak, kendilerine destek olan Üniversitemize, eğitimcilere ve Düzce Teknopark ekibine teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının sonrasında belge takdim törenine geçildi. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin tarafından Düzce Çocuk Teknopark eğitimcilerine teşekkür belgeleri, çocuklara ise başarı belgeleri takdim edildi. Belgelerini alan öğrenciler, yaşadığı mutluluğu aileleriyle paylaştı.

Eğitim programına katılan öğrenciler ile birlikte tören pastası kesilmesiyle devam eden Düzce Çocuk Teknopark 1. Dönem Eğitim Programı Kapanış Töreni, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kapanış töreni videosuna https://youtu.be/K9M9jyR2Uvw internet adresinden ulaşılabilirsiniz.