HACKATHON DÜZCE : FİKRİNLE TEKNOLOJİYE YÖN VER!!!

HACKATHON DÜZCE : FİKRİNLE TEKNOLOJİYE YÖN VER!!!


HACKATHON DÜZCE : FİKRİNLE TEKNOLOJİYE YÖN VER!!!

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliği ile düzenlenen Hackathon Düzce 4-5-6 Mayıs 2018 tarihlerinde Düzce Teknopark Kuluçka Merkezi Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilecektir. 48 saat boyunca takımlar, alanında uzman eğitmenlerce verilecek kısa eğitimler mentörlerin destekleriyle çalışmalarını yürütüp fikirlerini bir iş modeline çevirecek ve olgunlaştıracaklardır.

Hackathon belli bir ortak fikre sahip olan Bilgisayar programcılarının, grafik tasarımcılarının ve proje yöneticilerinin belirli bir süre içerisinde, takım çalışması halinde aynı ortamda aynı havayı soluyarak inovatif fikirlerini kodlara dökme halidir. Asıl amaç: Bu etkinlikte iş fikrinin, beyin fırtınası ile birleşip kısa süre içerisinde kod yazılması ve hayata geçirilmesinin sağlanmasıdır.

Çalışma süresince 48 saat boyunca mentörlerce desteklenecek olan takımlar, yoğun bir çalışma temposunun ardından programın “Kuluçka Merkezine” alınarak şirketleşmenin temelini atmaya başlayacaklar.

Hackathon Düzce etkinliği ile katılımcılar, oluşturdukları ekipleriyle birlikte hafta sonu boyunca içlerindeki girişimciyi ortaya çıkarıp fikirlerini hayata geçirirken diğer girişimci adaylarıyla da tanışma fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca etkinlik boyunca uzmanlardan birebir mentörlük alma imkanına sahip olacaklar.

4 Mayıs Cuma günü başlayacak olan etkinlik, katılımcıların fikirlerini sunması ve ardından seçilen fikirler doğrultusunda takımların oluşturulmasıyla devam edecek.

48 saat boyunca takımlar, alanında uzman eğitmenlerce verilecek kısa eğitimler mentörlerin destekleriyle çalışmalarını yürütüp fikirlerini bir iş modeline çevirecek ve olgunlaştıracaklar.

6 Mayıs Pazar günü ise takımlar jüri önünde sunumlarını yapacaklar. Dereceye giren takımlar belirlenecek. Etkinlik, katılım ve dereceye girenlere başarı sertifikalarının verilmesiyle son bulacak.

Nasıl katılabilirim?

Hackathon’a katılmak için tek yapmanız gereken oluşturduğunuz takımınız ile  Hackathon Düzce etkinliğine (www.hackathonduzce.com) başvuru yaparak hem öğrenmeye hem de eğlenmeye bir adım atmış olacaksınız.

Hackathon'a katılma şartları

1) Tek başıma değil, takımla beraber çalışmayı kabul ediyorum.

2) Etkinlik süresince daha önce üzerinde çalıştığım ve tamamladığım bir proje/fikir üzerinde tekrar çalışmayacağım.

3) Esinlendiğim bir ürün veya fikir var ise bunun kaynakçasını paylaşacağım.

Başvuru için tıklayınız.